Kişisel Web Blog

400 bin TL yatırım alan EkoHesap, 8 bin 600 kullanıcıya ulaştı

05.02.2019
97
400 bin TL yatırım alan EkoHesap, 8 bin 600 kullanıcıya ulaştı
400 bin TL yatırım alan EkoHesap, 8 bin 600 kullanıcıya ulaştı

Mikro işletmeler için bulut tabanlı bir ön muhasebe servisi olarak hizmet veren EkoHesap girişiminin geçtiğimiz yılın Ocak ayında hizmet vermeye başladığını sizlere aktarmıştık. 1 yıllık serüveni ile ilgili detayları paylaşan EkoHesap, geçtiğimiz Haziran ayında yatırım almayı da başarmıştı.

400 bin TL yatırım aldı

2018 yılının Haziran ayında AMAÇ Teşebbüs Yatırım Ortaklığı‘ndan 400 bin TL yatırım alan EkoHesap, geçtiğimiz 1 sene içinde web ve mobil uygulamalarını deneyimleyen 8 bin 600‘ü aşkın belirtilmiş kullanıcıya ulaştı. HEDEF GYO’nun erken aşamada Ekohesap’a yatırımcı olarak girdiğinin altını çizen EkoHesap kurucu ortaklarından Hakan Şenöz, bunun nedeninin KASIT GYO yatırım komitesinin EkoHesap ekibine inanması olduğunu da belirtti.

Her yaştan müşterileri olduğunu da bildiren Şenöz, kullanıcı deneyimi yolculukları için bir sistem geliştirdiklerini de ekledi. Bu sistemler doğru tip edinme maliyetlerini manâlı oranda düşürdüklerini de paylaşan Şenöz, tescil olma maliyetini yüzde 1300, satın bölge alıcı bulma maliyetini ise yüzde 900 oranında indirme imkanlarının olduğunun altını çizdi.

Yurt dışı uygulamalarının yaşadıkları ve kendi deneyimlerini bir araya getirdiklerinde SaaS uygulamaları için en dürüst stratejinin yavaş lakin aralıksız büyürken tip edinme ve maliyetlerinin de aynı oranda azaltılması olarak görmekte olduklarını gösteren EkoHesap, 2019 yılında ise başlıca amaçlarının süratli bir şekilde gelişmek yerine web ve mobil uygulamalarının alıcı tecrübe yolculuğunu daha da optimize edip hem maliyetleri devirmek, hem de mikro işletme pazarının ihtiyaçlarını karşılayacak yeni özellikler geliştirmek olduğunu paylaştı.

EkoHesap Hakan Şenöz

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved