Kişisel Web Blog

3 saniyede 3D mockup hazırlama servisi: Design Camera

22.01.2019
115
3 saniyede 3D mockup hazırlama servisi: Design Camera

Saatler ve günler harcadığınız tasarımlarınızı sunarken de aynı özeni gösteriyor musunuz yoksa bir mahsul yöneticisinin ya da proje yöneticisinin insafına mı bırakıyorsunuz bu sunumu? Tasarımcıların yapmaması gereken şeylerden biri eserlerini öylece ayrılmak ve “adalet ettiği şekilde” sunulmasını beklemektir.

Ürün yöneticileri ve proje yöneticileri natürel ama işin sahibi olarak sunum esnasında fazla tedbirli davranırlar ama bu aşamada yapacağınız bir takım dokunuşlar hem onların işini fazla kolaylaştırabilir ayrıca de tasarımlarınızın olması gerektiği gibi algılanmasını sağlar. Evet; tasarımların telefonlara, bilgisayar ekranlarına, reel hayatta kullanılıyormuş gibi görüntülendiği o sahnelere uyarlanmasından söz ediyorum. Birçok mock-up tasarımı, web uygulaması ve masaüstü uygulamasıyla bu ihtiyacınızı çözebiliyorsunuz.

Bugün sizlerle paylaşacağım dilekçe da iyice bu iş için geliştirilmiş bir tabi proje. Bağlı proje dediğime aldanmayın, gerçekte fantastik işler yapmanıza ihtimal sağlıyor.

Design Camera uygulaması, geliştiricisi Morten Just’ın söylediği kadarıyla uzun bir uçuş sırasında ufak bir ekranda gelişitirilmiş bir proje ve ayrıntılarıyla ihtiyaçtan ortaya çıkmış. “Her gün bu tür işlerle uğraşıyordum, muhtemelen başkaları da uğraşıyordur” diye düşündüğü için geliştirdiği bu Mac uygulaması sayesinde iOS uygulamalarınızın iPhone X’de nasıl görüneceğini olabildiğince etkin bir şekilde gösterebiliyorsunuz.

Önceden hazırlanmış 4K animasyonlar, reel 3D açıları, ekran üzerinde tasarımın gerçekçi kullanımını animasyon özelliği ve olabildiğince özelleştirme imkanları baştan sona tatbik tasarımlarınızı çok daha güzel bir şekilde sunabilirsiniz.

Fotoğraf ve videoları sadece sürükleyerek ekran içerisine yerleştirerek çabucak çıktı alabildiğiniz bu aracın kullanımı olabildiğince basit ama çıktıları da bir öyle profesyonel. 3D kullanımlarda DSLR kameralarda olduğu gibi odaklandığınızda alanı kolaylıkla değiştirebiliyorsunuz. Png ve mov çıktılarıyla dilerseniz yalnızca ekran görüntüleri alıp sunuma ekleyin, dilerseniz videolar oluşturup sunumlarınızı birer şölene dönüştürün.

Şimdilik sadece iPhone X ve Samsung S9 cihaz boyutlatırını destekleyen Design Camera beta sürecinde feedback’leriniz karşılığında ücretsiz kullanım sağlıyor. Deneyin, pişman olmayacaksınız. Bu aracın, daha pozitif ekranın eklenmesiyle bir fazla tasarımcının ve ürün/proje yöneticisinin vazgeçilmezi haline geleceğine inanıyorum.

APP Design Camera sunum tasarım

Favorilere Ekle

ETİKETLER: , , ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved