Kişisel Web Blog

2019’da 59 yeni emoji geliyor

06.02.2019
133
2019’da 59 yeni emoji geliyor
2019’da 59 yeni emoji geliyor

Oxford Dictionaries’in (Oxford Sözlüğü) yılın kelimesini “Emoji” seçmesinin arkasından nerdeyse 3,5 sene geçti. Bu sembolik resimler artık birçoğumuzun hislerini, düşüncelerini, fikirlerini paylaşmada önemli bir vasıta.

Emoji deyince akla gelen ilk kurumlardan birisi şüphesiz Unicode. Geçtiğimiz Haziran’da Unicode Emoji 11.0 güncellemesi ile 157 öbür emojiyi meraklısı ile buluşmasına yeşil ışık yakan şirket, daha artı kullanıcıyı temsilcilik olabilmek için emoji dünyasına yeni karakterler ekliyor.

Unicode, onayladığı emoji sayısını 59 olarak belirtiyor. Ancak karakterlerin türlerindeki ufak farklılıklar hesaba katıldığında bu rakam 230’a ulaşıyor. Öncesinde üçüncü bir cinsiyetin dahil olduğu emojilerde bu sefer aynı cinsten ayrı deri rengine sahip insanların el ele tutuştuğuna şahit oluyoruz.

öte yandan emoji hayvan dünyasında da manâlı bir artış söz konusu. Filamingo, tembel hayvan gibi yaban hayatı temsilci hayvanlara da yeni sürümde yer var. Dünya mutfağından ise falafelin yanı sıra Waffle da resimlendirilmiş.

giderken bu görsellerin örnek emojiler olduğunu hatırlatalım. Bildiğiniz üzere emojiler, kullandığınız servis ve aygıta tarafından farklılık gösterebiliyor. Son olarak yeni emojilerin tam listesine göz atabilmeniz için yeni emojilere yönelik linki buraya bırakalım.

Emoji Unicode

Favorilere Ekle

ETİKETLER: ,
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved