Kişisel Web Blog

200 milyonu aşkın Fortnite hesabında güvenlik açığı tespit edildi

17.01.2019
100
200 milyonu aşkın Fortnite hesabında güvenlik açığı tespit edildi

2018 yılına damgasını vuran ve günümüzün en çok oynanan oyunları arasında bulunan Fortnite, bir emniyet skandalı ile karşımıza çıktı. Emniyet firması Check Point‘in paylaştığı bilgilere tarafından yaşanan emniyet açığı nedeniyle milyonlarca Fortnite hesabı tehlikedeydi.

Söz konusu emniyet açığını geçtiğimiz yılın Kasım ayında bulan Check Point, konuyu Epic Games‘e iletti. Kasım ayından bu yanlamasına konu ile ilgili çalışmalar yapan Epic Games, Aralık ayında güvenlik açığını ortadan kaldırarak söz konusu tehditi engellemiş oldu. Bu olayların arkasında Check Point’in keşfettiği güvenlik açığı ortaya çıkmış oldu.

Fortnite’ın geliştiricisi konumunda olan Epic Games’in web sitesi ile ilgili bir rapor yayınlayan Check Point araştırmacıları manâlı bir emniyet açığı bulduğunu duyurdu. Check Point tarafından paylaşılan bilgilere tarafından parola veya kullanıcı adı girmeden Fortnite hesaplarına erişmek mümkündü.

200 milyonu aşkın Fortnite hesabı

Ortaya çıkan bilgilere tarafından emniyet açığı nedeniyle 200 milyonu aşkın Fortnite hesabı tehlikedeydi. Söz konusu emniyet açığı kullanıcıların bireysel bilgilerinin yanı sıra kredi kartı bilgilerine erişilebildiğini de ekleyelim.

Facebook, Google, PlayStation, Nintendo ya da Xbox hesabi ile Fortnite’a giriş yapan kullanıcıların hesaplarının erişilebilir olduğunu da belirtelim. Son olarak hacker’ların aynı bir yöntem kullanarak geçtiğimiz sene Facebook’ta 29 milyonu aşkın kullanıcının hesabına erişmeyi başardıklarını da ekleyelim.

Check Point Epic Games Fortnite

Favorilere Ekle

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved