Kişisel Web Blog

125 milyon dolar yatırım alan Munchery kapanıyor

22.01.2019
116
125 milyon dolar yatırım alan Munchery kapanıyor

Talebe tarafından yiyecek teslimatı gerçekleştiren bir teşebbüs olan Munchery, müşterilerine gönderdiği bir e-posta ile servisini kapatacağını duyurdu. San Francisco merkezli bir girişim olan Munchery, 2010 yılında kuruldu. Bugüne değin toplamda 125 milyon dolar yatırım bölge Munchery, şirket değerlemesini ise 300 milyon doların üzerinde çıkarmıştı.

Kapanış haberi sürpriz yok

Ani bir kararla hizmet vermeyi sonlandıracağını açıklayan Munchery’nin yatırımcıları arasında Greycroft, ACME Ventures, Menlo Ventures, e.Ventures, Cota Capital ve b gibi kayda değer firmalar da yer alıyordu. Munchery’nin takriben 9 ay önce Seattle, Los Angeles ve New York‘ta yer alan operasyonlarını sonlandıracağını duyurduğunu da hatırlatalım.

2018 yılında fena günler geçiren Munchery, daha önce çalışanlarının yüzde 30‘u ile yollarını da ayırmıştı. Aynı dönemlerde yakın vadede kârlılığa ulaşmaya ve uzun vadeli sürdürülebilir bir meslek kurma hedefi ile yola devam ettiğini de belirten Munchery, şirket için en büyük pazar olan San Francisco operasyonunu ikiye katlamayı planladığını da iletmişti.

Lakin Munchery kadar açıklanan bu planlar gerçekleşmedi ve şirket talebe göre gıda teslimat servisini sonlandıracağını paylaştı.  Yapılan açıklamada işlemlerini hızlı bir şekilde sonlandıracağını açıklayan Munchery, ödenmemiş siparişlerin iptal edileceğini, ödemesi gerçekleşen siparişlerin ödemelerinin ise iade edileceğini duyurdu.

Munchery

Favorilere Ekle

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved