Hasan Zanbak

Zara 106 Yeni Ülkede Online Satış Başlattı

08.11.2018
128
Zara 106 Yeni Ülkede Online Satış Başlattı

Lansman, Zara giysilerinin 202 ülkede online olarak kullanılabileceği anlamına geliyor.

 

MADRID, İspanya – Giyim markası Zara, Çarşamba günü yaptığı duyuruda, üst düzey bir Afrika platformu olan 106 ülkeye online satışları genişletecek.

Lansman, Zara giysilerinin 202 ülkede çevrimiçi olarak kullanılabileceği anlamına geliyor.

Şirket, “Yarından itibaren Zara’nın küresel kadın, erkek ve çocuk koleksiyonları, toplam mağaza ve online platformun desteğiyle toplam 202 pazarda satışa sunulacak” dedi.

Inditex, 2020 yılına kadar Massimo Dutti ve genç marka Bershka da dahil olmak üzere tüm markalarının dünya çapında online olarak mevcut olmasını hedeflediğini belirtti.

Şirket, Angola, Fildişi Sahili ve Endonezya gibi ülkelerdeki Zara müşterilerinin nakliye ücretleri ve gümrük vergileri de dahil olmak üzere sipariş verebileceklerini söyledi. Siparişler İspanya’daki online platformdan doldurulacak.

Inditex’teki online satışlar, 2017 yılında yüzde 41’lik bir artışla grup net satışlarının yüzde 10’una ulaştı, ancak bu durum bazı rakiplerin arkasında kaldı.

Inditex, müşterilerin online olarak satın almak için ürün üzerinde deneyebilecekleri büyük ve çekici mağazalara odaklanarak online satışları mağaza ağıyla entegre etmeye çalışıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved.