Hasan Zanbak

Melatonin ve kötü uykunun kök nedenleri

08.11.2018
132
Melatonin ve kötü uykunun kök nedenleri

Dr John Lincoln ve Eleanor Levin’e göre, LED ekranlar ve aydınlatma uykusuzlukla mücadele etmek için melatoninin artan kullanımının ardında. Dr Sally Cheseldine, sütlü bir içeceğin yardımcı olabileceğini öne sürüyor.

18 yaşın altındaki 117.000’den fazla insanın 2017-18 yıllarında “kapalı etiketli” melatonin reçeteleri verildiğini açığa çıkardık (3 Kasım’da uykuya yardım etmek için melatonin kullanımının artmasıyla ilgili korkular). Şaşırtıcı bir şekilde, melatonin satışları düzenlenmiş değildir ve reçetesiz satılan ilaçlar ve çevrimiçi perakendeciler tarafından yaygın olarak mevcuttur. Bu, melatonin alan çocukların gerçek sayısının raporunuzda belirtilenden daha yüksek olabileceği anlamına gelir.

Melatonin reçetelerindeki artış, iç ve dış mekanlarda mavi-zengin LED aydınlatma kullanımının artması ve LED ekranların kullanımının artmasıyla aynı zamana denk gelmektedir. Önceki bir makalede Guardian, çocuğun uykusuzluğundaki artışın kısmen teknolojiye ve LED ekranlardaki mavi ışığın uyku hormonunun üretimini baskıladığını ve uykuya dalmayı zorlaştırdığını bildirdi. LightAware’in görüşüne göre, çevremizdeki aşırı miktarda mavi ışığı azaltana kadar uykusuzluk çocuklarda çok büyük bir sorun olmaya devam edecektir. Çocukları test edilmemiş ilaçlara maruz bırakmaktan ziyade, sorunun nedenlerini çözmek daha iyidir.
Dr John Lincoln ve Eleanor Levin

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved.