Hasan Zanbak

Hyein Seo Bir Ev Partisi Kurdu – Ve Seul Modasını Ayaklarına Getirdi

08.11.2018
108
Hyein Seo Bir Ev Partisi Kurdu – Ve Seul Modasını Ayaklarına Getirdi

saat 9:00. Cuma gecesi, Euljiro’daki işaretsiz bir sokak olan Seul, ipek kepçe şapkaları ve yama işçiliği bombacı ceketleri, kıvrık örgü fişleri ve mükemmel lax kargo pantolonları giymiş çocuklarla doluydu. Şık sürüler, iki memleketi olan bir sanat galerisinde, ilk memleketi sunumunu bir kıskanç ev partisi olarak gösteren dört yaşındaki Koreli klişe etiketi olan Hyein Seo’u kutlamak için gelmişti. DJ Leevisa ön odasında bir sonraki parkurda yer alırken, şampanya ve votka zemin kattaki betonarme baradan serbestçe dökülüyordu. Yakındaki bir köşede, göğüsteki “Hyein Seo” kelimesi ile siyah pamuklu sahte balık yakaları ve yakasında “Prototype” kelimesi sıcak kek gibi satılıyor.

Üst katta, tasarımcı kendini çatı güvertesinde, baştan ayağa siyah giyinmiş ve vesile olan arkadaşlarla çevrilmişti: Vogue için geceyi sadece yakalayan Cho Giseok ve Dasom Han gibi fotoğrafçılar; Soyoung Kang, Ahreum Ahn ve Prim Patnasiri gibi modeller; Londra’dan başlığa uçmuş olan Coucou Chloe gibi DJ’ler; nargile bar odasında fasulye torbası sandalyeleri üzerine çöken Serian Heu ve Hanyoung Seo gibi stilistler; ve pek çok denizaşırı editör de dahil olmak üzere sayısız kapılı-korsanları, moda haftasından kaçmak isteyenlere 10 dakika uzaklıkta değil.

 

Üssünü bu yıl Antwerp’ten geri taşıdığından beri, Seo, şehrin isteksiz konuşması haline geldi. Her ne kadar “sert kız” imajı ile tanınsa da, vinil biker pantolonu ve kesilmiş spandeks üstleri, bir paket Marlboro Reds’i tutmak için tasarlanan jartiyer çantası – Seo kendini çok utangaç, dolayısıyla çatıdaki pozisyonu yabancıların kalabalıkları. Etiketin yönetmen yardımcısı ve Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi mezunu Jino Lee, “şeylerin teknik yönüyle ilgileniyor, bu yüzden daha çok yaratıcıya odaklanabiliyor” ve bir isim markasına sahip olmanın doğası gereği, Seo onun yüzü olmak için yapılmış. “İnsanlar benim gerçekten çok güçlü, parti tipi olduğumu düşünüyorlar, ama aslında evde kitap okumak, film seyretmek için çok fazla zaman harcıyorum” diye gülüyor.

Yine de, bir Hyein Seo parçasını bu kadar zorlayıcı yapan dilek yerine getirmenin bu öğesidir. Geçmiş dönemlerde Wong Kar Wai’nin 2046 ve Street Fighter’daki Chun-Li’de (Güz 2017’nin “Final Patronu”) ve Park Chan-Wook’un ihtişamlı eski hükümlü (Güz 2016’daki “Lady Vengeance”) qipao kaplı sirenlerden esinlenmiştir. onun ipek cheongsams birine ya da bir yükseltilmiş sukeban etek içine adım içine karakter kayması gibidir. Seo, “Filmlerdeki kötü kız tarafından her zaman büyülendim” diye ekledi. “Belki de kötü bir kız olmadığım için.” Küçük meraklılarının hayranı Rihanna, Bella Hadid, Simi ve Haze’yi içerir. Seo’nun eğilimleri hala mektuba uydukları muhafazakar Kore’de yarattığı etkiyi görmek daha şaşırtıcı. Kızlar, ister eğri engelleyen bir tulum olsun isterse spandeks bir ürün olsun, kendileri için giyinmek için güçlenmeye başladılar.

Aynı şekilde transgresif olan, Hyein Seo’un hem Lee hem de Seo tarafından giyilmesi gereken parçaları olan bir unisex etiketi olmasıdır. Büyük boy palto Ergo; Geçtiğimiz hafta Hannam-dong’da gerçekleştirilmeden önce Hyein Seo arşiv satışı tarafından durdurulmuş olan Kendrick Lamar ve Khalid gibi sanatçılar tarafından sevilen Belge erkek giyim ve askeri referanslar; ve Euljiro’daki erkeklerin eşit otuzu, aynı güzel işlemeli takım elbise paltolarını dişi eşleri olarak giyiyorlardı. Odaya baktığımızda, bu bakış açısının karşılaştığını görmek heyecan verici oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved.