Hasan Zanbak

Çocukların uykularına yardımcı olmak için melatonin kullanımında artış, güvenlik uyarılarına yol açar

08.11.2018
141
Çocukların uykularına yardımcı olmak için melatonin kullanımında artış, güvenlik uyarılarına yol açar

İngiltere’de endişe hormonu, etkinliğin az kanıtı olan İngiltere’de aşılanmaktadır.

İngiltere’deki on binlerce çocuğun ve genç insanın, uykusuzluklarına yardımcı olmak için melatonin hormonu verilirken, ilacın uzun süreli etkililiğinin veya güvenliğinin çok az kanıtı ile kolayca dağıtılmasından endişe ediyor.

Karanlık ortamlarda vücut tarafından doğal olarak uyku preparatlarına yardımcı olmak için üretilen melatonin, 55 yaşın üzerindeki kişilerce kullanılmak üzere onaylanmıştır. Uykusuzluk ilaç tedavilerine daha az bağımlılık yaratan bir alternatif olarak kabul edilmiştir.

Melatonin: Vücudun doğal uyku teşvik edici hormonu
Daha fazla oku
Başka bir yaş grubu tarafından kullanılmasına izin verilmemesine rağmen, 18 yaşından küçük 117.085 kişinin melatonin “kapalı etiket” – bir ilacın onaylanmamış bir endikasyon için veya onaylanmamış bir yaş grubunda verildiğinde kullanılan terim – uykuya yardımcı olmak için verildi. 2017-18 mali yılında. Cari mali yılın ilk dört ayında, 18 yaşın altındakilere 69.280 reçete verildi.

Hormon verilen çocuk ve gençlerin sayısı yıldan yıla artmış, 2015-16 yıllarında 92.511 reçeteden en son tam yıl rakamına kadar% 25 artmıştır. Bilgi, bilgi edinme özgürlüğünden sonra NHS iş hizmetleri yetkilisinden alınmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Hasan ZANBAK Copyright © 2018 - All rights reserved.